10-kuusel beebil kaelal palju munakesi. 03.04.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

10-kuusel poisslapsel on kaela peal palju erinevas suuruses munakesi. Kõrva taga on ûks 0.5cm . Olen näidanud perearstile, kes ei näe muretsemiseks põhjust kui ka lastearst katsus korra ning ei arvanud sellest miskit. Isiklikult olen väga mures, sest neid on nii palju ning môned väikesed asuvad lähestikku ja arst pole põhjalikult kaela katsunud. Kas oskate anda mingit nõu?

Aitäh!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõenäoliselt on need munakesed lümfisõlmed. Lastel võivad olla lümfisõlmed tuntavad kaelal, kaenla all ja kubemes kuni 1 cm suurustena. Lisaks suurusele hindavad arstid veel ka sõlmekeste liigutatvust, konsistentsi ja valutust. Kui arstid on neid katsunud ja rahule jäänud, siis on need lümfisõlmed, mis võivad olla lastel tuntavad esimesed kümme eluaastat. Suuremaks muutuvad need, kui laps on haige.
Võite ju paluda järgmisel perearsti visiidil, et arst katsuks neid munakesi ja ütleks Teile oma arvamuse.

Lugupidamisega,
Tiia Voor