Angelmani ja Praderi-Willi sündroom 02.04.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Raseduse suurus on 31 nädalat. Geneetik pani meile diagnoosiks kas Angelmani või Praderi-Willi sündroomi, kumb sellest ei ole veel täpsustatud, kuna ei ole veel arusaadav kummast vanematest pärindatud. Kaasuvaks haiguseks on vasakpoolne komppöid.
Lugesin palju mõlematest sündroomidest, aga thanks ikka arstilt nõu pidada, mida oodata, millised prognoosid ja variandid. Rasedus kulgeb normaalselt, lapse liigutused on väga aktiivsed, mul on millega võrrelda, esimene laps on praegu 10 kuune.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõige pealt on vaja ikka teada diagnoosi, et saaks prognoosi ütelda.
Mõlema sündroomi korral on esimestel elukuudel toitmisraskus, edasipidi Prader-Will sündroomiga lapstel ülesöömine. Mõlema sündroomiga kaasneb arengu mahajäämus, lihashüpotoonia. Palun konsulteerige geneetikuga.

Lugupidamisega,
Tiia Voor