Lapsel 2 nadalat väike palavik 14.01.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgmine- minu 2a10k tütrel on 2 nadalat olnud nyyd palavik 37-37.2. Kui palavik oli kestnud nadala aega kaisime arstil- tuli valja paistes ja punane kurk Ja korvad ka kummis( laps polnud ise midagi kurtnud, elav Ja roomus. Soi Ehk vahem ainult.). Vereproov naitas siis vaikest poletikku Ja steptokokk bakterit. Sai nadala aega antibiootikumi, zyrtecit, kurgurohtu. Nadal hiljem tehtud vereproov naitas, et poletik on alla lainud Aga streptokk bakter ikka lubatust kôrgem. Arst kirjutas veel allergia sprey ninaturse leevendamiseks, et kurku säästa suu kaudu hingamisest.Aga lapsel on ikka palavik 37-37.2. Kas see on normaalne, Kuidas toimima peaks?

Olen mures, et millest see ikkagi on siis. Arst mainis veeel, et kui uuesti haigeks jaab siis peaks kohalikule( elame UK-s Muidu Aga praegu Olime eestis) arstile mainima Ja jalle ab peale.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõige pealt küsimus, kust kohast mõõdetuna on lapse kehatemperatuur 37,2 C. Kui näiteks pepust, siis see pole palavik. Ka võib selline veidi kõrgem kehatemperatuur olla kaenla alt mõõdetuna pärast magamist, sooja teki all olles või ka näiteks ema süles soojas istudes. Meie soovitame last kraadida nii kaenla alt kui ka pärasoolest kui on kahtlus püsivale palavikule ja kui pärasoolest mõõtes näitab kraadiklaas alla 37,7 kraadi, siis see palavik ei olegi. Vahel jääb lapsel pärast mingit viirushaigust mõneks nädalaks püsima veidi kõrgem kehatemperatuur, mis möödub iseeneslikult. Analüüside kohta ei oska ma midagi kommenteerida, sest ma ei tea millise näitaja alusel diagnoositi põletikku ja streptokokki.
Kui laps on ise rõõmus, sööb hästi, siis suure tõenäosusega tal mingit tõsist häda ei ole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor