väike palavik 15.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et 9 aastasel poisil on alates jõuludest(~4 nädalat) väike palavik. Temperatuur kõigub 36,9-37,2 vahel. Kui haigeks jäi oli palavik 37,5 , oksendas, pea valutas, tugev köha. Nüüd on köha taandunud, aga palavik on endiselt alles. Eelmisel aastal samal ajal oli sarnane olukord. Siis me tegime erinevaid uuringuid, aga midagi ei leitud. Plaanis on sel aastal uuesti uuringutele minna, aga äkki oskate öelda millised uuringud tuleb kindlasti ära teha? Milles võiks olla probleem?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Palavikuks loetakse kaenla alt kraadituna kehatemperatuuri üle 37,2 kraadi. Kehatemperatuur 36,9-37,2 kraadi ei anna palaviku mõõtu välja. Piiripealsete väärtuste korral nt 37,3-37,4 kraadi, kraaditakse pärasoolest, sest see meetod on täpseim kehatemperatuuri peegeldaja. Kui kehatemperatuur on 38 kraadi või rohkem (ilma midagi maha arvamata), on tõesti lapsel palavik, mille põhjus tuleks selgitada. Kui lapsel ei ole mingeid kaebusi, ei vaja ta 36,9-37,2 kraadise kehatemperatuuri korral uuringuid.
Head tervist soovides
Heli Grünberg