Kas parasiit beebi kakas? 04.09.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

1-kuuse beebi mähkmes oli limases kakas justkui u 10cm pikkune pael (lisatud pilt). Beebi on rahutu, pidevalt punnitab läbi une ja ärkvel olles. Sööb korralikult, rinnapiimalaps. Kas on põhjust muretsemiseks, et tegu võib olla parasiidiga?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei saa pildilt aru, kas võiks tegu olla parasiidiga. On küll ülimalt vähe tõenäoline, et 1-kuune beebi oleks kusagilt saanud sooleussi. Solkmed on tavaliselt üsna ühtlase struktuuriga, sileda pinnaga https://www.google.ee/search?biw=1280&bih=935&tbm=isch&sa=1&ei=wCeRW-m9NcirrgSAjKnwBw&q=ascaris&oq=ascaris&gs_l=img.3..0j0i30k1l9.9901.11646.0.11949.7.6.0.1.1.0.127.540.5j1.6.0....0...1c.1.64.img..0.7.542....0.SFM_kalJyMs#imgrc=H8V5kYJJyYoslM: ja mähknes olev moodustis ei näi sarnane.

Lugupidamisega,
Tiia Voor