Beebil nohu. 25.11.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen mures kuna beebil oli juba esimesel elukuul nii öelda nohu,mitte vedel aga palju kolle,mis pani nina nohisema,magama jäädes ka kostub imelikku roginat aegajalt,köha pole,kui juba magab siis pole nohisemist,hommikul ärgates nina ka tundub kinnisem.Olen kasutanud hummeri spreid ja ninapumpa,mis mind rahutuks veel teeb et kasutasin hummeri spreid 1 k aga infolehel oli kirjas et sobib alates 2 elukuust.Kas võisin kuidagi kahjustada ninas midagi kui juba 1 kuu vanuselt spreid kasutasin ja millest selline asi võib olla,kuna see kestab siiani,saame lähipäevil 4 kuuseks.Beebi on ka viimasel ajal viril.Kodu on ahjuküttega ja piisavalt niiske.Aitäh!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Humeriga Teie lapse nina ei kahjustanud, olge mureta. Aga meil kõigil on aeg-ajalt ninas natuke koorikuid ja kolle. Täiskasvanud inimese ninakäigud on laiad ja koorikud ei takista hingamist, aga imiku ninakäigud on kitsad ja seepärast ka väike koorik võib tekitada imelikku roginat. Imik ei oska ka hästi suu kaudu hingata ning isegi takistuse („kolli“) korral hingab ta ikka nina kaudu ja seegi võib tekitada nohinat. Kui te näete, et lapsel on nina kinni ja Humer aitab, siis võite seda kasutada, kuid mitte väga tihti, maksimaalselt 2-3 korda päevas.
Lapse kasvades ninakäigud muutuvad avaramaks ja ninahingamine vabamaks.
Viiruse korral võib aga ikkagi nohu ägeneda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor