lapse rinnanääre 24.04.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure seisneb 7-aastatse tüdruku ühes rinnas, mis on silmnähtavalt suurem kui teine. Selles vanuses tüdrukutel on rinnad siledad väikesed täpiga rõngad, kuid meie tüdrukul on üks rind selline nagu 11-12 aastasel, kui rinnad kasvama hakkavad. Tegelikult märkasin rindade erinevaust juba mõned aastad tagasi, kuid ei teinud sellest numbrit. Nüüdseks näpib ta ise oma rinnanuppu ja ütleb, et see on katsudes kõva. Palun, ärge soovitage mul pöörduda perearsti poole , ma teen seda niikuinii, kuigi arukat vastust ma sealt enamasti ei saa, pealegi pole meie perearst lastearst. Tahaksin teada, kas selline nähtus on millelegi tõsisele viitav, kas peaksin pöörduma onkoloogi poole või on lastele selleks mingi eriarst olemas?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Rindade erinevuse korral võib pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule ja perearst annab saatekirja. Võib-olla saab perearst enne teha ka ultraheli uuringu rinnast. Kui ütlete, et rind on juba paar aastat olnud teistsugune, siis suure tõenäosusega ei ole tegemist onkoloogilist ravi vajava haigusega.

Lugupidamisega,
Tiia Voor