Nokuots väga pikka aega punane 03.09.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mure siis järgmine, nimelt minu 13a pojal on noku otsast punane ja natuke paistes juba väga pikka aega. Rääkis mulle sellest u paar kuud tagasi, oleme teinud regulaarselt lilla ja kummeli vanne vaheldumisi, peseb ja kuivatab korralikult ka eesnaha alt. Lisaks kasutab Sudokreemi. Arvasin, et natuke haudunud või kerge põletik, lugesin selle kohta netist ning tegime, mis soovitatud aga ära ei lähe. Rääkis, et see juba veel pikemat aega, kui ta mulle ütles ja vahel pissides kipitab ka. Vahepeal läheb vähemaks ja siis tuleb jälle tagasi, aga päris ära probleem ei ole kadunud. Mida teha ja millega võiks olla tegu? Kas peaks minema arsti juurde, sest see selline väga pikaaegne probleem juba?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes,
murelik lapsevanem

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Palun pöörduge arsti poole. Ilma probleemi nägemata on väga raske nõu anda. Tõenäoliselt on tegemist eesnahapõletikuga, aga tuleb vaadata miks see punetus on kestnud pikka aega. Võib-olla on eesnahk kitsas ja selle alla koguneb eritisi, võib-olla on põletikutekitaja, mida peab ravima antibiootikumiga jne. Kui poiss ei taha minna perearsti juurde, siis ka lastekirurgid ja nahaarstid tegelevad selle probleemiga.

Lugupidamisega,
Tiia Voor