Vesine lõhnatu eritis kõrvast öösel 08.03.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel sai 27. jaanuaril eemaldatud suur tihke adenoid ja adenoide käigus pandi ka diagnoosiks krooniiline limane keskkõrva põletik ja sai ka šundid.
Olime edukalt terved 2,5 nädalat, kuni tekkis tugev nohu. 3-4 päeva tekkis tugev nohu ja seejärel hakkas vaibuma Sestsaati, kui nohu hakkas tagasi tõmbuma, hakkas laps öösiti halvasti magama, vähkreb ühest voodi otsast teisse ja nuuksub.. ise pakkusin, et äkki tulevad tagumised hambad, kuni tänase ööni katsusin lapse ühte kõrva ja see oli märg kõrvalesta pealt ja seest, nagu mingi lõhnatu vesine eritis oli.
Helistasin perearstile, nemad ei öelnud mulle, mis võiks olla see vesine eritis, vaid ütlesid, et tuleks jälgida last.
Tean ka seda, et viimased korrad enne operatsiooni lapsel ei tekkinudki palavikku, kui põdes kõrvapõletikke.
Kas oskate nõu anda....

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilmselt on lapsel seose nohuga tekkinud keskkõrva mingisugune eritis, mis voolab läbi šundi väliskuulmekäiku. Selleks, et kontrollida, ega pole tegemist kõrvapõletikuga, soovitan minna kõrva-nina-kurguarsti konsultatsioonile.

Lugupidamisega,
Tiia Voor