Nohu ja köha kaks kuud 18.01.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, 2 a lapsel on kaks kuud järjest nohu ja köha. Korraks nagu lähevad vähemaks, siis aga muutuvad jälle tugevamaks. Laps on saanud ühe AB kuuri (Klacid) ja paari nädala pärast Ventolini. Lisaks kodused vahendid, soolalahus, sinepiasjad, inhalaator. Kas oleks mõtet minna knk arsti juurde? Või mida veel soovitate? Laps on ka hoius käia, kas tuleks sealt eemal hoida? Kas õues tohib käia?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie kirjelduse järgi on lapsel olnud kaks korda vilistava hingamisega bronhiiti ja köha püsib vaatamata ravile. Mina soovitan minna allergoloogi konsultatsioonile, sest korduvate bronhiitide ja pikaajlise köha korral tuleks last uurida hingamisteede allergia suhtes.
Õues võib käia, kui palavikku ei ole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor