Suurenenud lümisõlmed 03.12.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 3kuusel tital on vasakul kaelal ja kaenla all suurenenud lõmfisõlmed. Lümfisõlme läbimõõt kaelal on kuskil 1,5 cm. minu meelest on kaenla alune lümisõlm ka suuremaks läinud. millest võivad ls nii väikesel suureneda? Kas see on ohtlik? Kas sellel on ka mingi ravi või kuidas need ära kaovad?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Väikestel lastel on lümfisõlmed tuntavad kaelal, kaenlaalusi ja kubemes. Lümfisõlmed võivad olla kuni 1 cm läbimõõduga. Kaenlaalused lümfisõlmed võivad olla suurenenud seoses BCG (tuberkuloosi) vaktsineerimisega. Ka igasugused külmetushaiguste (nohu, köha, kurgupunetus, kõrvapõletik) korral on lümfisõlmed suuremad.
Kindlasti peab lümfisõlme suurust jälgima dünaamikas, kui lümfisõlm suureneb ega hakka vähenema, peab uuesti tegema uuringud.

Edu soovides,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

suurenenud harknääre imikul

Mu kahekuusel pojal näitas rõntgen bronhiiti ning suurenenud harknääret.Kas need on omavahel kuidagi ka ühenduses?Mida tähendab harknäärme suurenemine ning kas see on ka ohtlik?

Vastas dr Heli Grünberg

Tere!
Bronhiit ja suurenenud harknääre ei ole omavahel seotud. Harknäärme suurenemine ei ole ohtlik. Kui teised organid kasvavad koos lapsega, siis harknääre on ainuke, mis hakkab vähenema.
Dr. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi