Kuperoosa imikul? 14.03.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
ilmselt peaks küsimus kuuluma nahahaiguste rubriiki, kuid see on hetkel suletud ja kuna tegu on siiski lapsega, siis ehk oskate ikkagi nõu anda. Asi on selles, et minu kuuekuusel pojal esineb põskedel ja vähesel määral lõual punetust või pigem õhetust. Põskedel on näha ka peenikestest kapillaaridest võrgustik. Lisaks kipub nahk ka põskedel olema kuiv ja selline kortsutatud paberi ilmega.
Ainuke asi, mida kasutanud siiani olen, on Essex Plus kreemi, et nahka niisutada. Tean, et kuperoosat peetakse valdavalt täiskasvanute ja just naiste kosmeetiliseks probleemiks. Kuperoosa kohta lastel või lausa imikutel ei ole internetist siiani infot leidnud. Kas peaksin pöörduma lapsega nahaarsti juurde või midagi saab ehk kodus ise ette võtta?
Lugupidamisega, Ireen

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilmselt ei ole tegemist kuperoosaga. Põskede punetus ja karedus võivad olla lihtsalt kuiva naha tunnus. Kui löövet leidub ka mujal kehal võib tegemist olla allergilise nahalööbega.
Kõige tähtsam kuiva naha korral on järjepidev kreemitamine. Essex Plus kreem sobib väga hästi talvisel perioodil näonaha kreemitamiseks. Kreemitage lapse põski ja lõuga kaks korda päevas ja kindlasti pärast pesemist.

Edu soovides,
Tiia Voor