sinine suuümbrus 19.04.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Lapse silmaalused ja suuümbrus on aeg-ajalt sinakaslillad. Laps sündis tuharseisu ja nabanööri ümber kaela keerdumise tõttu keisrilõikega 37-ndal nädalal.
Sündides ei olnud sinine ja indeks oli 9, kaal oli 2700, pikkus 51.
Laps on väga heatujuline, magab enamasti ärkamata kogu öö, vahest harva ärkab suure kisaga, röökides nagu valu peale.
Viibime lpojaga palju värskes õhus ja vannitame tihti. Viimasel ajal oleme märganud, et eriti vannitades on suuümbrus sinine.
4-ndal kuul põdes põiepõletikku, saime antibiootilist ravi. Alates 2. kuust oli pidevalt kerge nohu, mis kestis paar kuud, kuid on nüüd kadunud. Nädalatagune uriiniproov ja vereproov olid korras. Lõge on peaaegu kinni kasvanud. Laps on kunsttoidul ja saab juurde juurviljapüreed.
Praegune lapse vanus on 5 kuud, kaalub 8 kg ja pikkus on 69 cm. Muidu areng eakohane, ja laps on saanud kõik vaktsineerimised.

Tänades Teid vastuse eest.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Silmaalused võivad olla tumedad lapse haiguse korral, näiteks nohugi võib tekitada tumedaid silmaaluseid. Ka pärilikkus võib olla sinakate silmaaluste põhjuseks, st. näiteks emal või isal on tumedamad silmaalused ja lapselgi on need sarnased vanematega. Suu ümbruse sinakuse korral peaks kõige pealt kontrollima südant, et välistada kaasasündinud südamerikked ja järgmisena peaks välistama ka hingamisteede (kopsude) haigused. Samas ei pruugi lapsel midagi viga olla ja ka näiteks kui lapsel on külm näiteks peale vannitamist võib muutuda suu ümbrus sinakaks. Teie laps on aga kaalus hästi juurde võtnud ja arenenud normaalselt, seega on haigus vähetõenäoline.
Palun pöörduge perearsti poole, kes annab mõne haiguse kahtluse korral saatekirja eriarsti juurde.

Edu soovides,
Tiia Voor