Suuümbrus punetab 08.03.01 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu pisikesel pojal (4k) on suuümbrus tugevalt punaseid täpikesi täis olnud juba kolm nädalat. Siiani saanud ainult rinnapiima ja oma menüü on ka muutumatuna püsinud. Täpikesed ära ei kao. Muutuseid käitumises ei ole.

Kas on p?hjust pöörduda arsti poole v?i on see normaalne beebide juures?

Arst vastas:

dr Maret Eller

Lastekirurg

TÜK Kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond

Lugupeetud lapsevanem!Kindlasti ei ole täpikesed suu ümber beebide puhul normaalne ning seetõttu peaksite tõesti last arstile näitama. Seniks soovitan lapse suuümbrust peale söömist puhastada pehme kummeliteega niisutatud lapiga.Parimate soovidega dr. M. Eller

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

sinine suuümbrus

Tere.
Lapse silmaalused ja suuümbrus on aeg-ajalt sinakaslillad. Laps sündis tuharseisu ja nabanööri ümber kaela keerdumise tõttu keisrilõikega 37-ndal nädalal.
Sündides ei olnud sinine ja ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Silmaalused võivad olla tumedad lapse haiguse korral, näiteks nohugi võib tekitada tumedaid silmaaluseid. Ka pärilikkus võib olla sinakate silmaaluste põhjuseks, st. näiteks emal või ...

Loe edasi

Silma punetus

Tere! Mure on selline, et 6-aastasel lapsel ühe silma välisnurk punetab kergelt juba paar nädalat. Peale punetuse kaebusi ei ole, mäda jms pole. Millega võib tegu olla ja kas oleks vaja arstile näidata?

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Raske on ise nägemata arvata, kas punetab silm või silma nurga lähedal olev nahk. Õigem oleks pöörduda silmaarsti vastuvõtule.
Lugupidamisega
Heli Grünberg

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi