Eesnahk aastasel poisil 22.08.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Teatavasti vastsündinul eesnahka pole vaja tagasi tõmmata pesemisel. Olen seni teadnud, et ka aastasel seda teha pole vaja. Aga perearstiga tuli sel teemal juttu ning ta oli väga imestunud, et ma 1 aasta ja 3-kuu vanusel poisil pestes eesnahka tagasi ei tõmba. Kuna lapsel eesnahk läheb üldse tagasi väga vähe, siis arvas ta, et peaksin seda nö venitama ning äkki vajab ka kirurgi sekkumist. Siit küsimus, et mismoodi peaks toimima, kas sellises vanuses piisab lihtsast pesust või on vaja siiski juba eesnahka tagasi tõmmata?
Aitäh vastuse eest, Anneli

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kitsam eesnahk on täiesti füsioloogiline st normaalne nähtus nii väiksel lapsel. Pesesmisel võib ja peab eesnahka tagasi tõmbama nii palju kui see liigub ja ei põhjusta lapsele ebamugavustunnet. Pesemise eesmärk on vältida eesnaha alla smegma kogunemist. Lapse kasvades eesnahk "venib" ja muutub liikuvamaks. Kuni 3 eluaastani ei ole õige diagnoosida eesnaha kitsenemist.

Edu soovides,
Tiia