2,5 a poisi nokul valged muhud 18.09.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Tunnen huvi, kas 2,5 aastasel poisil peaks noku naha all olema valged tasapinnast kõrgemad laigud (pilt manuses)? Käisime seda ka perearstile näitamas, kuid tema ütles, et kui muid vaevusi ei kaane, siis tuleb lihtsalt noku eesnahka hakata tagasi venitama. Olemegi igal õhtul peale pesu nii teinud (nüüd juba poolteist kuud), kuid eesnahk tõmbub ikka samapalju tagasi kui alguses. Mulle tundub, et ajapikku on valged kohad nagu suuremaks läinud. Millega võiks tegu olla ning kas peaks last mõnele spetsialistile näitama?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tegemist võib olla smegma ehk suguorganitel paiknevate rasunäärmete toodetav sekreedi ehk nõre kogumikuga. Kui see lapsele vaevusi ei tekita ja enam suuremaks ei muutu, siis pole vaja muud teha, kui oodata, millal eesnahk muutub venivamaks ja kui eesnahk liigub vabalt üle suguti pea, eemalduvad ka smegma kogumikud.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

2,5 a poisi peenis

Tere! Avastasin, et eesnahka üles tõmmates (ettevaatlikult, kontrollimiseks) on peenise otsas veritsev punn(?) ja eesnahk ka ühest kohast punane. Kardan, et sellega järsku seotud ka tema viimase aja pissimisest ...

Vastas dr Merle Paluste

Lugupeetud lapsevanem!

Antud probleemi ei saa kuidagi ilma last nägemata lahendada. Peaksite pöörduma kas oma perearstile või lastekirurgi(uroloogi) vastuvõtule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi