Tita silmad 04.07.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor Voor! Olen pisikese 12 -päevase Nora vanaema ja olen mures tema silmakeste pärast. Silmad on natuke rähmas ja veidike isegi mädased. Ma ei mäleta enam, millega puhastada, minia puhastab kummeliteega, aga ehk on midagi efektiivsemat? Teid ette tänades vanaema Tiina. Ilusat suve!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Silmade puhastamiseks sobib väga hästi kummelitee. Samuti võib silmi puhastada füsioloogilise lahusega ehk 0,9% NaCl-lahuga, mida saab osta apteegist. Kui aga silmad on mädased, peaks ravima retseptiga saadavate antibiootikumi sisaldavate silmatilkadega. Ainukesed käsimüügis saadaval silmatilgad on SULFAMETIZOL 4%, millega võib ka ravida rähmaseid silmi.

Edu soovides,
Tiia Voor