madli ja adenoidi opetastioon 3 aastasel lapsel 11.04.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Meil selline mure et lapsel 16 aprill opetarsioon mandli ja adenoididega ,aga kui laps ei norska ja ei hinga läbi suu kas siis on vajalik opetasioon ikka teha ja mandlitega on nii et tal ei ole olnud mädased nad kordagi ainult punased ja saanud ravi, kõrvapõletikke on olnud 2-3 korda see tähendab et punased on seest olnud aga mitte mädaseks veel läind ja saand antibiootikumi ravi.praegu on väike nohu ka siis vist ei lõigata kah.Tänud vastuse eest.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Adenoidide ja mandlite eemaldamise vajaduse otsustab kõrva-nina-kurgu-arst. Adenoidid on vaja eemaldada, kui tekib ninahingamise takistus, sage nohu või laps põeb sageli keskkõrvapõletikke. Adenoidide suuruse üle saab kõige paremini otsustada röntgenpildi alusel. Mandlid on vaja eemaldada, kui on tekkinud krooniline põletik. Seda oskavad KNK-arstid hinnata ka mandlite vaatamisel ja vereanalüüsist saab määrata AOS (antiO-streptolüsiin) taset.
Kui Te kahtlete operatsiooni vajalikkuses, soovitan küsida mõne teise KNK-arsti arvamust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor