6 aastasel rinnad valusad, nibud suuremad ? 22.10.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Laps kurtis rindades valu ja kui pluusi üles tõstsin siin märkasin kerget kasvu(nibud natuke suuremat ja nende all mingi kogum)? Kuhu ma peaksin pöörduma, kas nii varakult on see normaalne?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui rinnanibud on tõesti suuremad ja valusad, siis kõigepealt vaadake üle lapse riietus, kas seal võiks olla midagi - õmblus, paksem koht, karedus -, mis hõõrub vastu nibusid ja ärritab nahka. Kui mehhaaniline ärritus on välistatud, siis näidake last esmalt perearstile.
Rindade suurenemine on esimene puberteedi alguse tunnus, aga nii noorelt ei tohiks puberteet veel alata.
Valusad nibud võivad olla põletiku tunnuseks, aga tavaliselt ei ole rinnapõletik kahepoolne.

Lugupidamisega,
Tiia Voor