Nina löriseb 16.11.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Selline küsimus, et lapsel kes 1, 4 aastane oli eelmine nädal nohu,esmaspäevast enam pole. Aga ta üks nina pool löriseb juba mitmendat päeva ja öösel hingab ka suu kaudu. Pumbaga ei tule sealt ninast midagi. Muidu ta lõbus.Olen mures. Kas seal kuskil mingi koll või on tatt kuskile jäänud. Mis peaks tegema, et laps saaks taas ninakaudu hingata?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
On võimalik, et selline ühe ninapoole kinnisus on tingitud veel äsjasest nohust. Kuid kui üks ninapool jääb nohisema ja kui sealt peaks hakkama ka sekreeti erituma, on võimalik ka, et laps on mõne mänguasja osakese ninna toppinud. Kui probleem kestab, vajab laps nina-kõrva-kurguarsti konsultatsiooni.
Parimate soovidega

Heli Grünberg