lapse munandid 29.03.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere. olen 3,5 aastase poisi ema ja paar päeva tagasi avastasin peput pestes, et munandid ei ole päris normis. seisvas asendis vaadeldes ja katsudes näib kõik normaalne aga kui hakata õrnalt munandeid katsuma siis mõlemad on küll olemas aga 1 tundub kuidagi emaloomulikult suure koti sees olevat. seal oleks nagu miskit lisaks(vesi?).samas on see nn. teine normaalne munand ebaloomulikult kõrgel aga rahulikult vaadeldes laskub ta alla tagasi.
ootan nõuannet!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Ei olegi muud head nõu kui paluge peretohtrilt saatekiri lastekirurgi vastuvõtule. Ilma last nägemata ei saa nõu anda või kindalt öelda, kas lapsel on vesimunand või on muu probleem.
Parimate soovidega
Heli Grünberg