3kuuse vaktsineerimine 07.06.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu poeg on 3kuune.Esimese süsti saime sünnitusmajas.Järgmise 1kuusena.Perearsti sõnul on 3kuusena ka vaktsineerimise aeg,järgmine 4,5k jne.
Ta seletas,et vaktsineerimiseks on 2võimalust-tasuline ja tasuta.Kas nende erinevus on ainult selles,et tasuline vaktsiin on puhastatud?
Ja kas vaktsiin meningiiti tekitava viiruse vastu on hoopis omaette süst?Kas seda süsti võib teha igas vanuses?
Ette tänades,3kuuse Taneli ema.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Tasuline vaktsineerimine hõlmab ka difteeria-teetanuse-läkaköha ning polimüeliidi kõrval ka Haemophilus influenzae vastase vaktsiini. Põhilise osa võimalikest reaktsioonidest põhjustab läkaköha vaktsiin. Tasulistes vaktsiinides on läkaköha vaktsiin nn. atsellulaarne e. "puhastatud", mis annab harva reaktsioone. Seega ühe meningiiti põhjustava bakteri Haemophilus influenzae vastane komponent tasulistes vaktsiinides olemas. Haemophilus põhjustab raskevõitu haigestumisi just esimestel eluaastal ja mitte ainult ajukelme põletikku. Kui otsustate esimesel eluaastal Haemophiluse vastast vaktsineerimist alustada, tuleks teha 3 süsti. Haemophiluse vastane vaktsiin on olemas ka eraldi vaktsiinina. Võimalus on alustada ka alles teisel eluaastal. Sel juhul tuleb Haemophiluse vastast vaktsiini teha 2 korda. Kui majanduslikult on vähegi võimalik, soovitaksin esimesel eluaastal teha. Sel aastal ei jõua tõenäoliselt Haemophilus influenzae vastane vaktsiin veel nn. riiklikku vaktsineerimiskalendrisse, kuigi lastearstid seda juba mitu aastat on soovinud ja taotlenud.
Edu,
Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

vaktsineerimine

Kolmekuusel tüdrukul lõppes äge nohu ja rögaga haukuv köha kaks päeva enne järgmise kolmikvaktsiini algust. Üks nädal enne vaktsineerimist oli ka kahel päeval palavik 38.
Kas oleks parem vaktsineerimine ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Lükkaksin vaktsineerimise 2-3 nädalat edasi ja annaks lapsele aega paranemiseks.
Parimate soovidega
Heli Grünberg

Loe edasi

1a.3kuuse lapse unehäired

Tere dr.Grünberg.
Olen mures oma 1a.3kuuse tütre pärast.Kuni 1aastani oli väga hea unega, rahulik ja terve laps.Lapse unehäired(öösiti) ja rahutu olek sai alguse peale selle kui viibisime septembrikuus ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Lapse unehäirete tekkimise üks võimalik põhjus võib tõesti olla tema haiglasviibimine.
Kui elate Lõuna- Eestis, pöörduge palun rahutu lapsega toimetuleku keskusse, kus vastuvõtt on kolmapäeviti. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi