1a.3kuuse lapse unehäired 02.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Grünberg.
Olen mures oma 1a.3kuuse tütre pärast.Kuni 1aastani oli väga hea unega, rahulik ja terve laps.Lapse unehäired(öösiti) ja rahutu olek sai alguse peale selle kui viibisime septembrikuus haiglas.Diagnoosiks oli meil trombotsütopeenia,mille arstide arvates põhjustas leetrid-mumps-punetiste vaktsiin.Minu küsimus olekski järgmine,kas unehäired võivad olla tingitud sellest,et last torgiti haiglas päris palju ja just ööseks pandi tilgutid nig see on jätnud lapsele mingi psüühilise trauma ja hirmu?
Kusjuures peale haiglat magab ainult enda kõrval,aga ka siis ärkab öö jooksul mitu-mitu korda üles hirmsa nutuga.
Vastust ootama jäädes ja ette tänades murelik Lisetti emme.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Lapse unehäirete tekkimise üks võimalik põhjus võib tõesti olla tema haiglasviibimine.
Kui elate Lõuna- Eestis, pöörduge palun rahutu lapsega toimetuleku keskusse, kus vastuvõtt on kolmapäeviti. Registratuur 7 319 508. Keskuses võtab vastu ka väikelaste psühholoog.
Lugupidamisega Heli Grünberg