LASTE HAIGUSED 19.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

7 AASTASEL LAPSEL ON OLNUD NÄDAL AEGA HAUKUV KÖHA JA TUGEV KINNINE NOHU,EI PIPRAPLAASTER EGA RÖGA LAHTISTID EI AITA,PEREARST ANTIBIOOTIKUME EI KIRJUTA,MIDA VEEL ETTE VÖTTA

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Haukuv köha on enamasti kõripõletiku ilminguks. Kõripõletiku kõige sagedasemaks tekitajaks on viirused, seetõttu ei ole ka antibiootikumidest abi. Kõripõletiku korral kui köha on haukuv ja hääl kähe, aitaks niiske õhk, aur. Koduste vahenditega on auru raske teha, sest on põletuse oht. Kui on vannituba, võiks vanni vee lasta, siis täitub ruum niiske auruga ja lapsega peaks vannitoas olema 15-20 minutit. Auru saab lastele kõige paremini teha eletkrilise aerosooliaparaadiga. Aerosooliaparaadid on haiglate lasteosakondades ja lastehaiglates. Enamasti on niisket auru võimalik haigla juures päeval hingamas käia. Kui lisandub ka sissehingamisraskus, häälekas sissehingamine, st kõriturse, ei olegi teist võimalust kui haiglas aerosooliaparaadist füsioloogilise lahuse auru hingata ning vahel on lisaks koguni hormooni vaja.
Paranemist soovides
Heli Grünberg