Gaasirohud 31.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Laps mul 1-kuune ja jubedalt häirivad meid nn koolikud, apteegist leidsin 3 erinevat rohtu - sab simplex, cuplaton ja espumisan. väidetakse et neil on üks ja seesama toimeaine, kas see vastab tõele?

ja millist soovitate siis lapsele anda? hind neil kah kõigil erinev ja pudelisuurus ka erinev.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kõigis nimetatud ravimites-nii Sab Simplexis, Cuplatonis kui ka Espumisanis on sama toimeaine -dimetikoon. Seetõttu ei tohiks olla vahet, millist neist kasutada. Kui söödate rinnaga, mõelge läbi ka oma toidumenüü. Õuna- ja apelsinimahl, piim Teie toidus võivad samuti imiku gaasivaevusi soodustada.
Lugupidamisega
Heli Grünberg