neeruvaagna laienemine 12.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

mul on selline mure: käimas 35. nädal ja käisin äsja uh-s. kõik oli ilusti korras, laps küll pisut suur(3200g), kuid uuringu lõpus avastas arst, et lapsel on neeruvaagnad bilateraalselt 0,6 cm. ma ei jõudnudki midagi mõelda, kui arst hakkas seletama, et arvatavasti see ei ole midagi, tuleb lihtsalt peale sündi arsti informeerida. ja kõik. mida see aga tähendab, mis on halvim tsenaarium?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Vastamine võttis aega, sest ei ole kahjuks ultraheli spetsialist. Neeruvaagna mõõdud on ultraheli spetsialisti arvates tõesti suurepoolsed. Kuid näeme, et üsna sageli neeruvaagna mõõtmed vähenevad lapsel esimese 2,5-aasta jooksul ja uriini äravoolu takistust ei ole. Mida Teile soovitada? Pärast sündi peaks lapse neerud üle vaatama laste ultraheli spetsialist, eriti kui on poisslaps. Konsulteerida võiks laste neeruarstiga kas Tallinna Lastehaiglas (dr. Ü. Toots), registratuur 6 977 200 või Tartu Lastekliinikus (dr. A. Traat), registratuur 7 319 508.

Edu ja head tervist soovides
Heli Grünberg