kui palju peab laps jooma? 10.03.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Meil on käsil lutipudelist võõrutamine.Laps on 1,5aastane.Tassist saab joodud juba ilusti.Muret teeb aga see,et vedeliku hulk päevas on tunduvalt vähenenud.Laps joob iga söögikorra juurde tassist umbes 100ml.Kui pakun talle vahepeal juua siis võtab ta ainult üks või kaks lonksu.Üldiselt joob ta heameelega nii vett kui ka muidugi mahla ja joogijogurtit.Ma arvan,et päevas saab ta umbes 500ml vedelikku.Kas sellest piisab?Tänan!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
500 ml vedelikku on piisav. Probleeme võib tulla kui laps joob toidukordade vahel joogijogurtit, mahla, morssi. Sageli pole lapsel siis enam söögiisu, kui on nn põhitoidukord. Toidu kõrvale sobivad eelpooltoodud joogid küll. Toidukordade vahel võiks olla joogiks vesi. Toidu kõrvale sobib hästi ka piim, soovitatav kogus pool liitrit päevas. Selline piimakogus katab ka lapse kaltsiumivajaduse (500-600 mg/päevas). Kuni kooliminekuni on pool liittrit piima päevas piisav.
Lugupidamisega
Heli Grünberg