Hemoglobiini tase 16.02.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Lapsel on pidevalt probleeme hemoglobiinitasemega, viimati oli selleks küll 117, mis väidetavalt peaks veidi üle1a lapsel olema normaalne ja ravi ei määratud. Kuid mida teha, et sellest piiri peal kõikumisest pääseda- sööb liha no pea iga päev(kodus kasvatatud sea- ja loomaliha), pakun aeg-ajalt porgandimahla, isegi granaatõuna oma olen andnud, ühesõnaga isu on tal hea ja enda arvates toitub mitmekesiselt.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Hemoglobiini tase 117 g/l 1-aastasel lapsel ei ole veel kehvveresus e. aneemia. Aneemia on lapsel, kui hemoglobiin on alla 100 g/l, mõnedes laboratooriumides on alumiseks piiriks ka 110 g/l. Kui laps sööb liha ja tal ei ole seedehäireid, eelkõige puderjat-vedelat rooja ja kaaluiive on hea, ei ole põhjust muretseda. Hemoglobiin kipub madal olema neil lastel, kelle põhitoit on lehmapiim (1-1,5l päevas), sest lehmapiimast imendub raud kehvalt ja muud toitu suured lehmapiimajoojad lihtsalt ei tahagi. Liha on parim raua allikas ja kui teie laps liha meeleldi sööb, ei teki ka rauapuudust.
Lugupidamisega Heli Grünberg