Lapsel suu lahti 20.01.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Meil on järgmine mure. Elame keskküttega korteris ja kodus elab meil ka kass. Lapsel (6 kuune) on suu pidevalt lahti. Hingab läbi suu. Kui tissi saab, siis vahepeal võtab tissi suust ja hingab. Muidu piima jätkub, vähesest piimast see ei ole. Läbi nina hingab ikka ka. Ninasse tulevad ka kollid, eriti kui kaua kõhuli ja ära väsib ning jorisema hakkab, selline läbipastev niit. Otsest nohu ei ole. Kuigi kui hingab läbi nina siis nagu ninaneelus oleks mingi tatt või mingi lörin kostab sealt. Kui vaatad, siis mingueid kolle pole näha.
Öösel magades (kilelina on all) on lapsel ka selja ja peaalune märg. Öösiti tahab praegu tisii saada 4-6 korda, muidu enne ei rahune. Kui ärkab siis hakkab kohe jorisema, ei sobi lutt, ega ema süles olemine, ainult tiss. Kas võib siin mingi probleem ninaga olla, või on see tavaline?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Konsulteeriksin last lastearstiga. Nohiseva nina põhjuseks võivad olla allergiaprobleemid. Tavaline niisugune pidev nohisemine ei ole, samuti ei ole tavaline, et selles vanuses imik öö jooksul 4-6 korda rinda tahab. Oluline on teada kaaluiivet ja samuti, kas rinnapiima on piisavalt. Nii et lastearstiga konsulteerimine oleks küll vajalik.
Head tervist soovides
Heli Grünberg