küüslauk 28.12.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere, dr. Grünberg!
See küll ei ole haiguse kohta, kuid siiski..
Andsin oma lapsele (7,5 kuune) püree sees küüslauku (profülaktilises mõttes, ilmade pärast). nüüd tagantjärele mõeldes: kas nii vara üldse võib anda küüslauku, mida see võib (halba?)teha? Ja kui vanalt siis võib?
Tänan, Kati

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Küüslaaugu maitse ei ole selles vanuses lapsele enamasti meelepärane. Küüslaauk lapsele halba ei tee, aga lihtsam ja lapsele meelepärasem moodus, on küüslaaugu kee kaelariputamine. Küüslaaugu eeterlikud õlid võivad mingil määral vähendada viirushaigustesse haigestumist.
Parimate soovidega Heli Grünberg