Suu lõhn 19.11.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu kahe ja poole aastase lapse suu lõhnab hommikuti ja lõunati ärgates ebameeldivalt,nagu oleks tal vanad katkised mädanevad hambad.Hambad on aga kenad ja kurk pole põletikuline.Samuti peseme ka hambaid,muidu on laps terve ja rõõmsameelne,kas on põhjus muretsemiseks.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kui laps on rõõmsameelne, kasvab normaalselt ja tal ei ole mingeid seedehäireid, ei ole küll alust arvata, et halva suulõhna põhjuseks on (seedetrakti)haigus. Kui hambaarst on ka hambad terveks tunnistanud, on üheks võimalikuks põhjuseks sülje koostise omapära. Sülg on suus olevate vedelike segu, mis on tekkinud erinevate süljenäärmete eritiste, toidujäänuste, mikroobide ja irdunud rakkude segunemisel. Kuna väikelaps ei oska veel hambaid hoolikalt 2-5 minutit pesta, jääb hammaste vahele ehk siiski hambakattu. Loodetavasti on abi, kui proovite hambavahesid hambaniidiga puhastada. Lastel tuleb hammaste pesemiseks kasutada fluori sisaldavat hambapastat.
Probleemist vabanemist soovides
Heli Grünberg