Kas beebi saab piisavalt vett, kui sööb ainult lisapiima? 13.08.21 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
3- nädalane beebi toitub hetkel olude sunnil vaid lisapiimast (varm sai umbes 30% rinnapiima ja 70% lisapiima).
Nüüd tundub, et kõht on korralikult kinni ja suurtes valudes.
Kas ainult lisapiima süües saab laps piisavalt vett? Või peaks seda nii väikesele lapsele juurde andma?
Tänan!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui laps saab ainult piimasegu, siis võib anda juurde keedetud vett. Rinnapiima saamise korra pole lisavedelik vajalik.
Piimaseguga muutubki kaka kõvemaks.

Lugupidamisega,
Tiia Voor