3-kuune hingeldab 14.01.21 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Äsja 3-kuuseks saanud poiss hingeldab tugevalt kõhuli olles, vannitades hakkab ka hingeldama aga mitte nii tugevalt, samuti siis kui sahmib usinalt. Kaal 7,9kg ja pikkus 63,5cm. Perearsti kuulas-kopsud puhtad.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kas ka söömine tekitab hingeldust?
Kas perearst kuulas ka südeme tööd?
Väiksed lapsed hingavadki kiiremini. kolmekuune laps hingab tavapäraselt 24-40 korda minutis ja vannitamine ning sahmimine võib olla tema jaoks koormus nagu täiskasvanul trenni tehes.
Kaal ja pikkus näivad olema korras.
Jälgige, kui kiiresti laps hingab ja kui mure kestab, pöörduge uuesti perearsti poole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor