9 aastase perioodiline oksendamine 01.10.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem selline, et poeg on hakanud perioodiliselt oksendama. Esimene kord juhtus märtsi keskpaiku, kui suleti koroona tõttu koolid. Siis esimese nädala mitmed korrad oksendas ja arst arvas viirus. No saime korda asja ja kõik oli hästi augusti lõpuni. Siis pidi maalt linna tulema ja algas kool. Poiss hakkas jälle oksendama ja arst arvas viirus. Mulle ise tundus küll, et pigem mitte. Nüüd on september ja vahelduva eduga on oksendamist jälle esinenud. Kõige huvitavam see, et tal kuskilt ei valuta ega pole paha olla. Ses suhtes, et kõik oksendamised on seotud söömisega. Sööma hakates või suht alguses oksendab ära ja siis läheb sööb toitu edasi ja tunneb end suurepäraselt. Perearst tegi uriini ja vere ja kõik oli korras. Saatis uh tegema. Hetkel veel ootame aega. Aga millest võib selline asi tingitud olla. Kord oksendab natuke ja siis võib 2 nädalat nt kõik korras olla. Viimati oksendas 2 päeva järjest õhtuse söögi ajal. Välja tulid täiesti terved makaronid hakklihaga. Eelmisest söögikorrast oli oma 5h möödas. Pärast seda läks sööma ja kõik jälle korras. Mis haigust või milles võib probleem olla. Kas tegemist on millegi tõsisega? Laps ja me ise oleme väga mures. Laps armastab juua toidu kõrvale piima ja kui ei joo piima siis vett. Toidu kõrvale süüa ketsupit.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Korduva oksendamise põhjust ei oska kirjas olevate andmete põhjal oletada.
Kui oksendamine kordub, võiks perearst uuringutele saata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor