Lapse nahal laigud 27.03.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

2,5-aastasel lapsel tekkisid umbes 10 päeva tagasi nahale laigud (pildid on tehtud nüüd, kui juba 10 päeva möödas). Alguses olid pigem lihtsalt kuivad ja värvitud, aga ajapikku läinud natuke roosakamaks. Küünarvarrel siseküljel ja jalgadel reite siseküljel ja -tagaküljel. Ei sügele. Ei ole seni olnud allergiaid millegi suhtes. Ei ole toimunud muudatusi ka toitumises ega ei ole vahetanud ka pesuvahendeid. Millega võib olla tegu?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei piltidelt piisavalt hästi näha, milline see lööve täpselt on, aga võiks arvata, et tegemist on dermatiidiga. Selle põhjus jääbki sageli ebaselgeks. Dermatiidi raviks on eelkõige tundlikule nahale mõeldud pehmendavad kreemid. Soovitan osta apteegist tundliku naha kreemi, näiteks Bepanthen anti-exem, aga neid on teisigi. Pehmendavaid kreeme on vaja määrida nahale mitu korda päevas. Vahel on vaja lisaks kasutada punetavatele laikudele hormoonkreemi, näiteks on apteegis käsimüügis saadaval Hydrocortison salv, mida määrida lööbele kaks korda päevas kuni 10-päevase kuurina.

Olgem terved ja püsigem kodus,
Tiia Voor