Veri väljaheites beebil 05.04.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel ilmusid verikiud kakasse 14.03.19. Ühel päeval kakab 3 korda.: 1 kord ilma nähtavate verekiududeta, umbes poole tunni pärast 5-6 verekiudu kakas ja veel umbes poole tunni pärast väga palju verekiudu koos kakaga. Juba 7 päeva annan lapsele 1 kord päevas enterooli perearsti soovitusel alates 29.03, siis 29. 30 ja 31.03 oli kakad korras ja seejärel algas kõik uuesti. Olime kiirabis lastehaiglas, arst last ei vaadanud aga välja kirjutatud antibiootikumi gentamicini 40 mg 2k.p. 1 ml 7 päeva suu kaudu. Siiani antibiootikumi ma ei ole andnud. 07.03 kaal oli 7500..praegu 8880. Mina ise pean dieeti 1 nädal ja ei tarvita toiduaineid, mis sisaldavad lehmapiimavalku ja muna. Ise käisin lapsega laboratooriumisse kus võti lapsele kliiniline veri analüüsiks..vereanalüüsi tulemus on sama kui oli 25.03.19. Veel on lapsel natukene lööve kehal ja põskedel rohkem lööve. Ise laps on rahulik, lõbus,keha T 36.8.
Andke nõu, kas võib anda lapsele määratud antibiootikumi, kui arst ei teinud mingeid uuringuid, perearst rääkis et pole vaja.? Milliseid uuringuid soovitakse läbi viia? Ja millise arsti poole pöörduda et uurida mis on lapsega? Milles võib olla põhjus.
Immunisatsioon ainult BCG.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Enterool ja gentamütsiin tõenäoliselt verekiudude vastu ei aita. Verekiudude põhjuseks võivad olla: *lõhed päraku juures; * toiduallergia või -talumatus; * seedeinfektsiooni järgne.
Kuna kirjutate, et laps on muidu heas seisundis ja kaaluiive on hea, aga nahal on karedaid laike, siis suure tõenäosusega võib olla tegemist kerge toiduallergiaga. Rinnapiima saavatel lastel on selle kõige sagedasemaks põhjuseks lehmapiimavalguallergia. Ühenädalase ema dieediga ei pruugi veel veriroe taanduda, selleks võib kuluda isegi kuni 4 nädalat. Soovitan Teil jätkata piima- ja munavaba dieediga. Kui veriroe vaatamata dieedile ikka püsib, võiksite pöörduda laste gastroenteroloogile.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Beebil kõht lahti ja veri väljaheites

Beebil (7kuune) tuli 3.vastu 4. juulit palavik 38,6. Alates 4. juulist on tal kõht lahti. 6. juulil avastasin tal esimest korda mähkmest roosaka lima ja verekiud. Samal päeval käisime EMOs, tehti vereanalüüs ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Veri roojas näitab enamasti põletikku, mille põhjuseks võib olla mingi infektsioon, allergia ning verirooja harvadeks põhjusteks võivad olla kirurgiline haigus või hüübimishäire.
Loe edasi

3.k. beebi väljaheide

Tere.
Mure on 3.k. beebitüdrukuga. Nädalapäevad olen täheldanud, et beebil on väljaheitse pruunid liivatera moodi terakesed. Laps on rinnapiimatoidul. Kakab ülepäeviti ja siis kas korra või paar. ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Laste omapära on see, et nad võivad kerge kõhulahtisuse või rooja muutusega reageerida kõikide haiguste korral. Arvan, et need terakesed väljaheites on eelkõige tingitud käesolevast ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi