Lapsel põskedel ja kätel väikesed punnid 25.03.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Laps 5. aastane, nii 3 kuud tagasi tekkis pöidlale kare laik punane ja nagu väikesed punnid oleks peal, seda sai määritud kreemiga, läks küll heledamaks, aga tuleb vahel tagasi, siis aga tekkis juurde neid nii lõuale, põskedele, kätele. Lapsel pole need kordagi sügelenud. Täna vaatasin, et nina juurde ka tekkinud, allergiateste on temalt palju võetud , ei ole veel allergiat näidanud ükski test, nahaarstile saime alles esimese aja juunis, perearst ei osanud midagi öelda, et äkki mõne allergiaga tegemist, aga need ei sügele lapsel ja kuhugi kreemitamisega ei kao ka. Äkki oskate soovitada või nõu anda millega tegu, kardan, et oodates juunini läheb veel hullemaks. Lisasin juurde ühe pildi, kahjuks rohkem ei lase lisada.

Ette tänades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei saa pildi alusel diagnoosi panna ega kahjuks ka soovitusi anda. Toiduallergiat selles vanuses ei kahtlustaks, kui siis ainult löövet maiustustest, mis ei olegi päriselt allergia. Allergilised lööbed võiksid sügeleda, aga sügelust lapsel ei ole. Vahel tekib lööve pärast viirushaiguse põdemist. Pöidlal olnudkare laik võiks olla näiteks ärritusdermatiit, aga kuna näinud pole, siis ei saa ka diagnoosis kindel olla. Kareduse puhul aitab järjepidev pehmendavate kreemidega kreemitamine.

Lugupidamisega,
Tiia Voor