Lapse jalal on moodustis, mis ära ei kao. 24.01.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere


Lapse jalale tekkis umbes pool aastat tagasi kummaline punn/moodustis. Moodustis on siiani jalal ja on selle aja jooksul muutunud. Päris alguses meenutaski justkui tavalist punni ja kuna see tekkis suvel, siis arvasin, et tegu võib olla ka mõne putukahammustusega. Muutus vahepeal natukene väiksemaks, kuid ei kadunud täielikult. Paar kuud tagasi see sama moodustis läks punasemaks ja hakkas uuesti vägagi silma riivama. Laps ütles, et hakkas ka valutama. Sellest hetkest muutus see selliseks nagu pildil, kuid jätkuvalt ei ole ära kadunud ja püsib sellisena juba paar kuud. Laps kurdab vahepeal ka jalavalusid ja ütleb, et ei jaksa palju kõndida. Samuti on hakanud laps palju kurtma väsimuse üle. Kas Te oskate öelda, millega võib tegemist olla?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pildi järgi on võimatu diagnoosi panna.
Palun minge uuesti perearsti juurde ja näidake seda punnikest talle.
Kui perearst ei saa aidata, siis soovitan nahaarsti konsultatsiooni, kuhu saab saatekirjata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

moodustis lapse rinnanibu küljes.

Minu laps on 1-kuune (tüdruk). Kolmandal elukuul avastasin tal rinnanibu all hernetera suuruse moodustise, mis oleks nagu kinitunud seespoolt rinnanibu külge. See moodustis on suurenenud koos lapse kasvamisega. ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Ilma moodustist nägemata ja katsumata on raske selle kohta arvamust avaldada. Võib-olla on tegemist healoomulise sidekoelise moodustisega.
Ma ei saa kirjast täpselt aru, kui vana ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi