Beebi öögib 05.01.19 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu kolmekuune tütar öögib alati, kui panen suhu midagi muud peale nibu, vahel ajab ka nibu öökima. Näiteks lusikaga D-vitamiini andes, on ta vahel lausa oksendamiseni öökinud, sama kehtib ka luti, lutipudeli ja närimisrõnga kohta, kui ta enda sõrmi endale närimiseks suhu topib, ajab ka see teda öökima. Lutti ta siiani ei ime ja ka lutipudelist ta ei söö, olen korduvalt proovinud. Muus osas on laps väga tubli ja hästi arenenud.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui rinna imemine lapsel öökimist esile ei kutsu, siis ilmselt pole probleemi. Võib-olla on lapsel väga elav kurgurefleks ja kui midagi suhu pannakse, siis lükkub keel tahapoole ja ärritab lapse kurju ning see põhjustab öökimist. Lapse kasvades peaks see probleem vähenema. Perearst on ju lapsele suhu ja kurku vaadanud ning pole midagi iseäralikku leidnud?

Lugupidamisega,
Tiia Voor