Beebi nohu ravi Otriviniga 30.10.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas 8-kuusele beebile võib nohu korral enne ööund veega lahjendatult tilgutada Otrivini 0,05% (Xylometazolini hydrochloridum)? Ravimiinfo lehel on küll kirjas, et alla 2-aastastele ei sobi.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Imikutele ei soovitata Otrivini.
Imikute nohu raviks soovitatakse ikka meresoolalahu, 0,9% NaCl lahust ja auru tegemine avab ka ninahingamist.
Tavapäraselt kestab äge nohu kuni 2 nädalat.

Lugupidamisega,
Tiia Voor