Lisatoitu saava lapse vedelikuvajadus 07.08.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimuse sisu on lühidalt järgmine: kas kaheksakuune, rinnapiima ja (lihaga) lisatoitu sööv laps peab tingimata lisaks jooma ka vett või täidab rinnapiim lapse vedelikuvajaduse?

Laps on 8 ja poole kuune, saanud lisatoitu alates 5k vanusest, 6k -st alates ka liha. Olen jätkanud ka imetamist - pärast iga toidukorda ja muudel aegadel vastavalt lapse soovile. Vett ma talle pakkunud ei ole, olen arvanud, et rinnapiim katab vedelikvajaduse. Lapse väljaheide pole olnud kõva. Nüüd aga lugesin, et liha lisandumisel menüüsse tuleks hakata andma ka vett.

Kas talitasin õigesti või oleks tulnud lisaks rinnapiimale hakata alates 6k vanusest andma ka vett?

Vastuse eest ette tänades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui laps saab rinnapiima vastavalt tema vajadusele, siis ei pea tingimata vett juurde andma. Kui aga on väga palavad ilmad, nagu see on preagu, võib laps vajada lisaks rinnapiimale ka vett.

Lugupidamisega,
Tiia Voor