6 kuuse gaasivalud 28.04.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Laps on kohe 6 kuune ja meil on ikka veel gaasivalud mis on läinud ajaga ainult hullemaks. Saab ainult rinnapiima Algasid juba 1 nädalaselt ja kestavad siiamaani IGAPÄEVASELT! Kõige hullemaks on läinud öösel. Magab tunni kaupa ja ärkab üles hakkab siplema punnitama puukse ei tule välja. On kuulda kuidas lapse kõht koriseb ja muliseb. Ja nii hommikuni välja. Enam ei suuda rinnaga ka rahustada. Olen proovinud nii paljusi asju millestki pole kasu. Ka olen olnud piimatoodete dieedil. On saanud probiootikume. Samuti on päevased uned ainult poole tunnised teine kord vähemgi, sest rohkem ei suuda uinuda kui gaasid möllavad. Muidu iseenest laps areneb hästi ja on rõõmus kui kõht ei valuta. Lisa toitu pole väga andnud, sest tal eriti ei lähe see alla praegu. Kas poleks võimalik teha mingeid uuringuid, toidutalumatuse teste? Midagi peab ju olema, et siiamaani gaasivalud ja iga jumala päev.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Gaasivalud on sagedane esimese elupoolaasta probleem. Ega ühtki head vahendit nende vastu olegi, parim ravim on aeg ehk siis laps kasvab neist millalgi välja.
Tõenäoliselt ei ole gaasivalude taga mingit haigust, sest kirjutate, et laps areneb hästi ja ilmselt võtab ka kaalus kenasti juurde.
Kuuekuune laps peaks juba kindlasti saama lisatoitu, sellega harjumine võtab aega ja seepärast hakkake lisatoitu pakkuma.
Kui aga olete väga mures, siis võiksite lapsega minna pediaatri konsultatsioonile, milleks aga vajate perearsti saatekirja.

Lugupidamisega,
Tiia Voor