Allergiatest 26.01.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisime kuuekuuse poisiga eile teie juures allergiatesti tegemas. Eile ühtki allergistrealtsiooni välja ei tulnud, aga hommikul olid mõned täpikesed käel testi tegemise kohal. Kui õigesti loen, siis muna koha peal. Lisasin ka pildi. Igaks juhuks küsin, ega see näita, et munavalge vastu allergiline on?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Testi hinnatakse 15 minutit pärast tegemist. Kui testi kohale tekib hiljem punn/täpike, siis seda ei saa positiivseks testiks lugeda, kuna punni põhjuseks võib olla hoopiski mingi muu ärritaja. Seega ei saa järgmisel päeval testi kohale tekkinud punni alusel munaallergiat diagnoosida.

Lugupidamisega,
Tiia Voor