Laps pidevalt väsinud 16.01.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma poja pärast. Laps on alati olnud halb magaja ja seetõttu päevasel ajal väsinud.Enamus ajast tahab diivanil istuda/pikutada või süles olla. Väljas käies istub hea meelega 2tundi kärus ja vaatab ringi, ise jalutamisest väga ei hooli.
Ise ta uinuda ei oska, magab minu kaisus ja öösel saab mitu korda rinda.
Arvan et see päevane uimasus tulebki sellest et öösel pole maganud.
Lisaks on lapsel käsivartel ja põskedel pisikesed karedad punnid, mõnel punnil on ka valge pea. Ise internetist uurides lugesin et sellised punnid (ja ka unisus) võivad olla gluteenitalumatuse sümptomid. On alust seda kahtlustada?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Punnide ja väsimuse alusel on väga raske gluteenitalumatust kahtlustada. Nagu Te ise kirjutate magab laps öösel halvasti, mis võibki väimust tekitada. Punnide põhjuseks võib olla allergia, aga ka mingi muu nahahaigus.
Millal lapsele on tehtud vereanalüüs? Kas hemoglobiin on korras? Kas laps sööb liha?
Rääkige perearstile lapse väsimusest, sest selle põhjusi võib olla erinevaid.

Lugupidamisega,
Tiia Voor