Beebi pidev kõhulahtisus 11.12.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minu 4,5 kuusel rinnatoidul oleval beebil on pidevalt kõht lahti. 4,5 kuu peale on olnud nö hapukoore konsistentsiga kaka umbes 2 nädalat. Olen perearsti soovitusel jätnud enda menüüst välja kõik piimavalku ning gluteeni sisaldava. Pärast piimavalgu ärajätmist olen märganud vähenenud puuksutamist. Siiski on beebil kaka kollakat värvi, kuid vedel. Tita kakab 2-4 korda päevas.

Ehk oskate soovitada, kas peaksin muretsema või on see rinnapiima sööval beebil normaalne nähtus?

Ette tänades,

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Küsimus tuleks saata lastearstile või konsulteerida perearstiga.
Dr. Ain Pajos
Neuroloog