Lapse uni 07.06.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu kohe 4 kuuseks saav laps,juba paar nädalat magab öösiti halvasti.Läheme ööunne 20:30-21:00 ajal ja kella 2:00 paiku hakkab pihta.Laps keerutab pead küljelt-küljele ja siputab.Silmad kinni,ülesse ei ärka.Kui rinda annan,jääb tunnikeseks rahulikuks ja siis hakkab uuesti keerutama.Mida hommiku poole,seda tihedamaks see läheb.Kella 4 ajal jääb rahulikuks umbes 15 minutiks ja nii kuni ärkamiseni.Päevastel uneaegadel sellist asja üldiselt ei ole.Kui on,siis väga harva. Millest see olla võiks ja kas see normaalne?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Imiku uni ongi väga ebaühtlase sügavusega. Hommikupoole ööd muutub kõigil nii väikestel beebidel kui ka täiskasvanutel uni pindmiseks, et valmistuda päevaseks pikemaks ärkvel olekuks. Pealegi vähene nihelemine ja isegi häälitsemine ei tähenda, et laps on ärkvel. Nagu Te kirjutate on lapse silmad kinni. Oodake rahulikult, laps võib jääda iseseisvalt uuesti magama. Liiga kiire sekkumine võib hoopiski viia ärkamiseni. Rahulikuma une tagab ka regulaarne päeva ja unerütm, st iga päev ühel ajal magama minek soodustab unerežiimi paranemist. Magamistuba olgu soovitavalt pime (hämar), õhurikas ja mitte liiga soe.

Edu soovides,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

lapse uni

Laps saab kohe aastaseks aga ööuni on ikka veel väga rahutu.Öö jooksul tõuseb kuni 10 korda üles. Kui ta veel väiksem oli, mõtlesime, et küllap ta kasvab sellest välja.Praeguseks ei ole mingit muutust ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Üks võimalik põhjus on see, et laps imeb ööseti ehk sageli rinda. Kui seda põhjust ei ole, tuleks pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Edu soovides
Heli Grünberg

Loe edasi

Rahutu uni

Mu poeg on 1,8 aastane.Ta on alati kehvasti maganud.S.t,et vähemalt 4-5 korda öö jooksul ärkab ta üles.Tihti hakkab nutma ja ei saa aru,mida ta soovib.Isegi sülle võtmisele punnib vastu.Läheduse tunde ...

Vastas dr Maret Eller

Lugupeetud lapsevanem!

Peaksite pöörduma oma perearsti poole, kes vajadusel suunab lapse eriarsti juurde.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi