Kasvuhormoon. 19.05.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tütarlapsel kasv 135cm ja kaal 45kg.Toitub tervislikult,magusat ei tarbi.
Vitamiinid mineraalid korras.Sündides 3,250kg ja 49cm pikk. Kuni viienda eluaastani kõik korras,siis hakkas kaal tõusma ja pikkuse juurdekasv on igal aastal vähenenud,viimase poole aasta jooksul juurdekasvu ei ole olnud.
Tegime kilpnäärme analüüsid
TSH-2,8
FT4-14,77
FT3-5,89
TPO Ak - 28
Kasvuhormoon 0,19 mIU/L

Kas on vajalikud täiendavad uuringud?

Aitäh.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ühekordsete kaalu- ja kasvuandmete põhjal ei saa järeldusi teha, oluline on kaalu ja kasvu dünaamika. Praegused kaalu- ja kasvu numbrid jäävad normi piiresse, kuid tõepoolest on laps veidi ülekaaluline.
Ka tehtud kilpnäärme analüüsid on ormi piires, vaid TPO ak veidi tõusnud, aga ühekordne üle referentspiiri vastus ei näita veel midagi. Ühekordse kasvuhormooni määramise tulemus ei saa kunagi olla otsustuse aluseks, sest kasvuhormoon sisaldus kõigub suurtes piirides ööpäeva lõikes.
Lastel on kõige sagedasem ülekaalu põhjus ikkagi toitumisvead. Kindlasti on kodus toitumine väga korras, aga kas ka koolis ja väljaspool kodu?
Kui Teile tundub, et lapse pikkuskasv on pidurdunud, siis võite konsulteerida endokrinoloogiga, sest toitumisvigadega ülekaalulised lapsed on tavaliselt ka suuremat kasvu võrreldes eakaaslastega.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Kasvuhormoon.

Tere! Kas varsti 18 aastaseks saavale noormehele saaks veel kasvuhormooni süstida, või on lootusetult hilja? Pikkust on tal küll 171 cm, kuid tegelikult peaks ta ikka nagu pikemaks kasvama, sest suguvõsas ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Kasvuhormoonravi tegemiseks on oma näidustused. Kasvuhormoonravi kasutatakse eelkõige siis, kui kasvuhormooni puudus on testidega kinnitatud- tõestatud ja laps on vanuses, kus kasvuplaadid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi