Lapsel kehal punnid 21.01.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure et lapsel on olnud selised punnid enne ka. Käisin pere arsti juures ja ta ütles et on allergia aga ei tea millest täpselt käskis panna briantrohelist peale. Ja panin mingi aeg läks ära ja umbes 6 kuud ja nüüd jälle tagasi.ehk oskate aitata mida teha! Kui enda pere arst ei tee midagi.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pildi peal olevad punnid võiksid olla niinimetatud "kommipunnid" ehk siis tavaliselt ei ole nende põhjuseks allergia vaid mingi toidu talumatus. Enamasti on sellisteks toitudeks maiustused, tsitruselised, maasikad, eksootilised puuviljad ja nende mahlad, pähklid, värvilised limonaadid, kakao, šokolaad. Kui laps sööb midagi eelnimetatust suuremas koguses, aga see kogus on väga individuaalne, siis võivadki tekkida sellised punnid. Vältige eelnimetatud toitude andmist.
Kuna pildilt ei ole hästi aru saada, kus sellised punnid nahal on - kaenla all, kubemes, reitel? - siis võiks üle vaadata, ega elamisse pole sattunud kirpe. Ka putukahammustus annab sarnase pildiga löövet.
Sügeluse leevenduseks saate apteegist osta Zyrteci või Aeriuse lahust ja punnidele võiks peale määrida tsinksalvi, -kreemi või -loksutist.

Lugupidamisega,
Tiia Voor