vereanalüüs 19.12.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mida näitab vereanalüüsis CRV Kas CRV näitab viirusinfektsiooni ka?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

CRV on c-reaktiivne valk, mille tase tõuseb kiiresti bakteritest põhjustatud põletiku korral, aga väiksel määral ka viirusinfektsioonide puhul. Tavaliselt jääb viirushaiguse korral CRV alla 40 ja bakterite poolt tekitatud haiguse puhul on CRV väärtus üle 60, vahemik 40-60 on nö hall ala, kus tegemist võib olla nii ühe kui teise haigusvormiga. Samas aga võivad mõned viirused tõsta CRV ka üle 60.

Lugupidamisega,
Tiia Voor