1,5 - aastasel mure gaasidega. 30.11.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu lapsel on ikka veel mure gaasidega kõhus. Kõht mullitab ja koriseb kogu aeg. Kõige hullem on öösiti, laps sipleb ja vääksub unes ning tõmbab jalgu kõhu alla. Kuulen, kuidas kõht mullitab. Oleme käinud allergoloogi juures, et ehk on mõni allergia või talumatus, aga sealt midagi välja ei tulnud. Nüüd olen siin lugenud, et lastel võib olla mure ka pärmseenega, mis võib tekitada seedimisprobleeme. Kas võib see nii olla? Kui ta sündis, oli tal suus soor. Ka minu avastati hiljuti pärmseene vohamine ja laps magab minuga ühes voodis. Kas äkki võib see kuidagi nakkav olla vms? Ei tea enam, kuhu pöörduda või mida teha. Igatahes meie öine uni on selle tõttu väga rahutu. Gaasirohtusid oleme proovinud mitut varianti, samuti ka probiootikume.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Gaasirohtudest on tavaliselt vähe abi, neid võib proovida, aga kui toimet ei ole, siis pole ka mõtet anda. Probiootikume üle 2-4 nädala pole ka mõtet anda või peab neid siis vahetama.
Meie seedetraktis, soolestikus on tuhandeid erinevaid mikroobe ja seeni, mis on seal kogu aeg olemas ja üldreeglina kaebusi ei põhjusta. Ma ei tea, kus Teil pärmiseene vohamine avastati, ilmselt tupes, sealt seened lapse kõhtu ei lähe.
Kui olete veendunud, et lapse öine uni on häiritud ainult gaaside pärast ja teisi häirivaid tegureid ei ole, siis võite paariks nädalaks vähendada lapse menüüs puuviljade ja nendest tehtud erinevate toodete, mahlade, maiustuste hulka. Vahel tekitavad need lapsele gaase.
Kui gaasivalud püsivad, siis peate uuesti rääkima oma perearstiga, kes otsustab, kas oleks vaja suunata laps laste gastroenteroloogi konsultatsioonile, kuhu minemiseks vajate saatekirja.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Rinnanibude "paistetamine" 7-aastasel

Tere dr.Voor,
kirjutan järgmise mure pärast: minu 7-aastasel tütrel on hakanud rinnanibud paistetama, nagu oleks alanud rindade kasv - nibud on valulikud ja paises. Vasak rohkem kui parem. Kui küsisin, ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Rinnanibude suurenemine 7-aastasel tüdrukul on liiga varane. Palun pöörduge oma perearsti poole, kes annab saatekirja laste endokrinoloogile.

Lugupidamisega,
Tiia ...

Loe edasi

punased ja karedad jalad ja pepu

tere,meil selline mure et meie 1,5 aastasel tütrel on jalad juba paar kuud hästi punased ja karedad ja mõranevad ning vahetevahel pepu ka.Perearst soovitas meil vahetada pesupulbrit ja mahlasid mitte juua.Raviks ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Kuiv ja punetav nahk võib olla tingitud allergiast aga ka kontaktärritusest.
Kui nahk on kuiv, siis on väga oluline järjepidev ja regulaarne kreemitamine apteegis müügil olevate ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi